SOS Homeopatija za smučarske nezgode
Smučanje in deskanje na snegu ponujata obilo užitkov, a sta žal povezana tudi s tveganjem za poškodbe – od blagih udarnin in zvinov do resnejših poškodb kolen ali ramen. Medtem ko sta počitek in ustrezna medicinska oskrba temelj okrevanja, se vse več ljudi obrača tudi k naravnim metodam za lajšanje bolečin in pospeševanje celjenja. Homeopatija, kot nežna in celostna metoda zdravljenja, ponuja številne rešitve, ki lahko podprejo telo pri hitrejšem okrevanju po smučarskih nezgodah. V nadaljevanju bomo raziskali, kako lahko homeopatska zdravila pomagajo pri najpogostejših poškodbah in kako jih varno vključiti v proces zdravljenja.
Na Rhus Toxicodendron prisegajo maratonci, saj je preverjena rešitev za boleče mišice.
Pri odprtih ranah kot so ureznine in pa poškodbah močno oživčenega tkiva (kadar so poškodovani zelo oživčeni deli telesa npr. prsti na rokah) pa svetujemo Hypericum.
Pri podaljšani fizični aktivnosti, se lahko pojavijo tudi mišični krči in nenadne ostre bolečine v mišicah – takrat vam je lahko v pomoč MagnesiumPhosphoricum.
Na hladnem, vetrovnem vremenu lahko pride do mrazenja, suhega kašlja ali prehlada – v tem primeru se lahko zanesete na Aconitum.
In kako homeopatska zdravila jemljemo?
Odmerek je zmeraj 5 kroglic, ki jih damo pod jezik, kjer počakamo, da se raztopijo. Potence naj bodo nizke od C5 do C30. Na začetku se jemljejo pogosteje (3 x ali več-krat na dan), zlasti nižje potence, nato pa zmeraj ob poslabšanju simptomov.
Opozorilo: Opisi homeopatskih zdravil in priporočila o uporabi so skrbno pripravljeni in preverjeni, vendar je odgovornost glede samozdravljenja na vaši strani. Ob najmanjših dvomih nikakor ne pomišljajte in le poiščite nasvet ali pomoč svojega zdravnika.
Čeprav homeopatska zdravila ne povzročajo stranskih učinkov, naj se nosečnice o morebitnem samozdravljenju posvetujejo s svojim zdravnikom.
Samozdravljenje s homeopatskimi zdravili se priporoča izključno ob lažjih težavah in preprostejših obolenjih. Kadar resneje zbolite, nemudoma poiščite medicinsko pomoč. V takih primerih je potrebno znanje strokovnjaka in laiki se je ne smejo lotevati na lastno pest. Homeopatska zdravila vam lahko pomagajo le toliko, da premostite čas, dokler ne pridete k zdravniku oz. zdravniku homeopatu, ki bo nato postopal z ustreznim zdravljenjem. Po morebitnem dogovoru z zdravnikom pa lahko homeopatsko zdravljenje nadaljujete tudi sami.