Povečano zanimanje za homeopatska zdravila
V zadnjem času beležimo večje povpraševanje po homeopatskih zdravilih Bryonia in Arsenicum album.
V katerih primerih ju magistri farmacije najpogosteje svetujemo?
Arsenicum album ponavadi svetujemo za:
- prehlad, ki se začne v nosu. Tudi pulzirajoče in pekoče bolečine v obnosnih votlinah. Značilen je pekoč in voden izcedek, ki draži nosno sluznico, bolnika pa draži na kihanje. Nos je neprestano zamašen. (Simptomi: oči so občutljive na svetlobo, pekoče, se solzijo. Vsi izcedki, tudi solze, so zelo dražeči. Občutljivost je tudi na vonj, zvok, dotik, okolico…)
- alergije: pogosto ga svetujemo tudi ob alergijah. Značilna je pekočina, peče vse povsod, kjer so izločki, tudi lica zaradi pekočih solz. Bolnik pogosto kiha, izločki pa niso obilni.
- glavobol, kot posledica prehlada ali gripe. Bolnik občuti v glavi toploto, okončine pa so mrzle. Ali pa dlje časa trajajoč glavobol, z žgočo bolečino, kjer pomagajo topli obkladki.
- močne, pekoče bolečine v želodcu, ob slabosti, bruhanju. To zdravilo je tipično za vse tiste oblike želodčnih bolečin, ki nastopijo takoj po vsaki hrani.
- pri bolečinah v zadnjiku, predvsem, kadar se pojavijo razjede okoli analne odprtine.
- Je tudi preizkušeno zdravilo za zdravljenje poletnih trebušnih viroz in lažje zastrupitve z mesom in ribami.
- Svetujemo ga tudi pri nemiru, prestrašenosti, pri zaskrbljenosti za svoje zdravje. Nemir in anksioznost sili v gibanje. Mir prinaša le urejenost v okolici.
Bryonia najpogosteje svetujemo pri:
- kašlju: dražeč, krčevit, z bolečinami v prsnem košu, spremlja ga žgečkanje in draženje v žrelu. Najhuje je zvečer in ponoči. Pri tej in tudi vseh nadaljnjih indikacijah, kjer ga svetujemo, se bolnik ne poti, ima suhe sluznice (ustnice so suhe, razpokane) in je možno žejen.
- visoki vročini, ponavadi je pridružen še glavobol, še zlasti v sencah.
- ob bolečinah v žrelu, kadar se vreme otopli in se simptomi pojavijo počasi. Otečene so tudi vratne bezgavke.
- ob zaprtosti in težavah pri iztrebljanju.
- Pogosto se uporablja tudi pri bolečini v sklepih, ki so topli, rdeči, otekli, vsak gib je boleč ali pri ukleščenem živcu, zaradi hitrega nerodnega giba. Za lajšanje bolečin po operaciji, tudi pri bolečinah zaradi zlomljenih reber.
———
Homeopatska zdravila so naravna zdravila, večinoma rastlinskega, živalskega ali mineralnega izvora. V lekarnah se dobijo brez recepta ali pa na recept zdravnika homeopata. Izdajamo jih lahko le magistri farmacije z dodatnim znanjem s področja homeopatije, ki tako, kot pri ostalih zdravilih brez recepta precenimo, ali je samozdravljenje varno.
V Lekarni Ig vam nudimo vsa homeopatska zdravila, registrirana v Sloveniji, ves odpiralni čas naše lekarne.
Nekateri bolniki, ki ste se homeopatsko že zdravili, poznate svoja homeopatska zdravila, ki vam pomagajo pri lažjih bolezenskih znakih. Drugi se lahko za uspešno homeopatsko samozdravljenje posvetujete z magistrom farmacije z dodatnim znanjem s področja homeopatije. Več o svetovanju in naročanju na posvet si lahko preberete tukaj.
Opisi homeopatskih zdravil in priporočila o uporabi so skrbno pripravljeni in preverjeni, vendar je odgovornost glede samozdravljenja na vaši strani. Ob najmanjših dvomih nikakor ne pomišljajte in poiščite nasvet ali pomoč svojega zdravnika.
Čeprav homeopatska zdravila ne povzročajo stranskih učinkov, naj se nosečnice o morebitnem samozdravljenju posvetujejo s svojim zdravnikom.
Samozdravljenje s homeopatskimi zdravili se priporoča izključno ob lažjih težavah in preprostejših obolenjih. Kadar resneje zbolite, nemudoma poiščite medicinsko pomoč. V takih primerih je potrebno znanje strokovnjaka in laiki se je ne smejo lotevati na lastno pest. Homeopatska zdravila vam lahko pomagajo le toliko, da premostite čas, dokler ne pridete k zdravniku oz. zdravniku homeopatu, ki bo nato postopal z ustreznim zdravljenjem. Po morebitnem dogovoru z zdravnikom pa lahko homeopatsko zdravljenje nadaljujete tudi sami.